fbpx

המושג בניה קלה הולך ותופס את מקומו בשנים האחרונות בתחום הבנייה ואנו בלב את פרץ יזמות ובנייה בע"מ נשמח לסייע לכם עם מידע על היתרונות והחסרונות של השיטה.

בניה קלה, בשונה מבניה רגילה, אינה כוללת עבודה עם בטון, בלוקים וטיח אלא מבניית קונסטרוקציה מברזל או מעץ אשר אליה מצמידים לוחות עם חומרי בידוד. היתרון הגדול הטמון בשיטת בניה זו הוא מהירות הביצוע והניקיון, בהשוואה לשיטת בניה רגילה. מדובר בשיטה שכבשה מדינות רבות ברחבי העולם כדוגמת אוסטרליה, ארצות הברית ולא מעט ממדינות אירופה ובמסגרתה מובאים לשטח החלקים שיוצרו במפעל ומורכבים יחד במהירות.

אז מהן למעשה היתרונות הטמונים בבחירה בשיטת הבניה הקלה?

גימור איכותי

בשיטת בניה זו אנו מקבלים תוצר חלק ואיכותי יותר מבחינת רמת הגימור לעומת בניה רגילה וקירות בטון.

דיוק

בשיטת הבניה הקלה סטיות במבנה אינן עולות על 1 ס"מ.

עלויות

מאחר ומשך זמן העבודה קצר יותר עלויות הבניה הקלה זולות משמעותית מבניה רגילה.

שמירה על איכות הסביבה

בשיטת בניה זו אנו נמנעים משימוש במזהמים כדוגמת כבלים וכלים שונים ובכך היא הופכת לידידותית יותר לסביבה, בנוסף לכך חיסכון משמעותי של כ 50% בפסולת הבניין.

בידוד ואטימות

בשיטת בניה זו הבידוד המוענק למבנה מן ההיבט התרמי והאקוסטי הינו ברמה גבוהה מאוד, מה שמוביל לשקט רב יותר בתוך המבנה ולחיסכון בהוצאות אנרגיה על חימומו או קירורו.

תוספת בניה

צבע זה הוא למעשה צבע בסיס שמטרתו לקשר בין הצבע הקיים על קירות הבית ובין הצבע החדש שבו בחרתם לצבוע.

מהירות

חודשים מעטים מרגע ההתחלה ועד לאכלוס מבנה, בשל העובדה כי חלק ניכר מן העבודה מתבצע במפעל והעבודה בשטח היא מצומצמת ביותר. זמן הבניה בשיטה זו עומד על 3-6 חודשים מרגע תחילת העבודה.

כמובן שלכל מטבע יש שני צדדים ולכן לשיטת הבניה הקלה יש גם כמה חסרונות:

שמירה על מסגרות

בשיטת הבנייה הקלה נוצר מראה מעט מרובע למבנה, בשל האילוצים שנובעים משימוש בחומרי גלם ייעודיים.

מוניטין

לצערנו, בשל מחסור בידע בנוגע לשיטת בנייה זו היא זוכה למוניטין נמוך בקרב הציבור בשל החשיבה המוטעית לגבי עמידות המבנה

מהן השיטות הנהוגות בבניה קלה?

קונסטרוקציה

בניה קלה מבוססת בעיקרה על לוחות ובידוד אשר מורכבים על גבי קונסטרוקציה. הקונסטרוקציה בשיטה זו יכולה להיות מפלדה או מעץ, הבחירה באחת מהן מותאמת לצרכים של הלקוח ולצרכי המבנה שעתיד להבנה. גורמים שיכולים להשפיע על הבחירה בעץ או פלדה לדוגמא – שינוע, גודל המבנה, אקלים, מרחק בין העמודים. קונסטרוקציה העשויה מפלדה היא יציבה יותר כמובן ולכן גם עמידה יותר בפני זעזוע, בנוסף לכך אחד היתרונות הגדולים שלה על פני עץ הוא העובדה שהיא אינה פגיעה לריקבון או למזיקים כלשהם, לקונסטרוקציה מעץ יש ותק רב יותר ברחבי העולם והיא עושה שימוש לרוב בעצי אורן או עץ לבן.

לוחות

לאחר שהקונסטרוקציה מונחת ומורכבת ומהווה למעשה את השלד יש לעבור לעבודה עם לוחות, גם כאן ישנם מספר אפשרויות ובהן לוחות ייעודיים לבניה קלה, אשר מוכרים יותר בשם פנלים מבודדים, הם עשויים אלומיניום או פח וממלאים אותם בחומר בידוד. אפשרות נוספת היא לעשות שימוש בלוחות רב שכבתיים מבחוץ ובלוחות גבס מבפנים. בכל מקרה לאחר הנחת הלוחות מתבצע הליך של חיפוי חיצוני.

חשוב לציין כי העבודה בשיטת הבניה הקלה דורשת מיומנות וניסיון ואנו בלב את פרץ יזמות ובנייה בע"מ ממליצים לכן לבחון את החברות השונות ולבצע סקר שוק, בשנים האחרונות אין ספק ששיטת בניה זו תופסת תאוצה בשל היתרונות הטמונים בשימוש בה ובשל ההתפתחות בתחום הבנייה בכלל אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ולקבל את הייעוץ המקצועי ביותר עבור בנייה בשיטה זו אשר תואמת את הצרכים שלכם.

 

מעוניינים לדון בפרויקט שלכם?

פנו עוד היום וקבלו מלב את פרץ יזמות ובנייה הצעת מחיר לעבודה מקצועית ומהירה

לב את פרץ מעסיקה מספר בעלי מקצוע שונים עם התמחות בתחומים שונים של עבודות שיפוצים ובמידת הצורך מעסיקה קבלני משנה מקצועיים שמספקים שירות עבורנו מזה שנים רבות.

שיפוץ חדר רחצה כולל החל מהחלפה של ריצוף ו/או חיפוי קירות ועד לשיפוץ כולל של החדר, כולל החלפה של האמבטיה ו/או המקלחון, הצנרת, כלים סניטריים, תאורה, עבודות גבס וכל הדרוש עבורכם כדי להגיע לעיצוב חדר רחצה שמותאם בדיוק עבורכם.

עלות של שיפוץ חדר רחצה משתנה בכל פרויקט שיפוצים, כיוון שלכל אחד דרישות שונות, גודל חדר רחצה אחר ורמות גימור משתנות.
יחד עם זאת אנו מבטיחים מחיר משתלם ומציעים ללקוחות שלנו מספר חבילות שיפוץ ברמות מיר והיקפי עבודה שונים כדי שיבחרו את המתאים ביותר עבורם.

אנו מבצעים את כל סוגי עבודות האינסטלציה שידרשו לכם כולל החלפה של צנרת, הגברה של לחץ מים, התקנה של כלים סניטריים מודרניים, התקנה של מקלחונים ועוד.

אנו מבצעים את כל עבודות הגבס שאתם יכולים לחשוב עליהם: קרניזים דקורטיביים, הנמכת תיקרות, נישות גבס, תיקרות אקוסטיות, קירות גבס ועוד.

אנו מתמחים במתן מענה כולל לשיפוץ של בית, דירה או משרד ולכן בד"כ עבודות בודדות  מבוצעות כחלק מפרויקט שיפוצים גדול יותר. במקרים מסויימים אנו כן נבצע שרת בודד בלבד, כל מקרה לגופו של עניין, ולכן נשמח לבחון את האפשרות עבורכם במידת הצורך.

כתבות אחרונות בבלוג שלנו

שוקלים לבנות בשיטת בניה קלה?

ומחפשים קבלן מנוסה בתחום? אנו מזמינים אתכם ליצור קשר לקבלת הצעת מחיר.

גלילה למעלה

בחרו את הדרך הכי נוחה ליצירת קשר :

או מלאו פרטים ונחזור אליכם בהקדם